DeepL: En İsabetli Çeviri ve Hediyeler

DEEPL

Siz halen Google çeviri mi kullanıyorsunuz? Bu şekilde iddialı bir giriş yapmak haksızlık olmaz. Seokaos takipçilerine konu sonunda özel sürprimiz var! Her zaman kaliteyi takdir eder, alanında en iyilerini savunuruz. Bu zamana kadar sayısız faydasını gördüğümüz DeepL ile tanışmanızın vakti geldi. Google, Yandex veya Bing translate gibi çevirilerden kaynaklı düşük cümlelere artık yer yok. Arama motorlarından yapılan çeviriler, dile hakim kimseler tarafından kolaylıkla tespit edilebilir. Ancak DeepL, sinirsel ağı ve yapay zekayı da kullanarak buna izin vermiyor. Cümlelere bağlamsal olarak yaklaşarak hata şansını sıfıra indiriyor.

DeepL Nedir?

Deep Learning -derin öğrenme- kelimelerinin kısaltılmış hali olan DeepL, kendilerini en isabetli makine çevirisi yapan uygulama ve araç olarak tanıtıyor. 2017 yılında Almanya’da kurulan firma, başlangıçta sadece Fransızca, İtalyanca, Almanca, İngilizce ve Rusça dillerini destekliyordu. Deepl Translator web sitesine 2017 yılında Türkçe desteği de gelerek artık 30’dan fazla dil arasında hızlı çeviri yapabilme fırsatınız bulunuyor. Özellikle ekşi sözlük yazarlarınca PDF ve MS Office uzantılı dökümanların çevirisinde rakipsiz olduğu iddia edilmektedir. Metin dışında fotoğraf ve ses dosyalarını da tercüme etmektedir.

Desteklenen Diller: Almanca, Bulgarca, Çekçe, Çince (Basitleştirilmiş), Danca, Endonezyaca, Estonca, Felemenkçe, Fince, Fransızca, İngilizce (ABD), İngilizce (İngiltere), İspanyolca, İsveççe, İtalyanca, Japonca, Lehçe, Letonca, Litvanca, Macarca, Norveççe (bokmål), Portekizce, Portekizce (Brezilya), Rumence, Rusça, Slovakça, Slovence, Türkçe, Ukraynaca ve Yunanca.

DeepL Write Nedir?

Yazı yazmanızı daha kolay ve mükemmel hale getiren DeepL Write, maalesef sadece İngilizce ve Almanca dillerini desteklemektedir. Bu online araç, yazılarınızı normal, kurumsal, akademik veya teknik tarzda tekrardan oluşturmanıza imkan tanıyor. Cümlelere açıklık ve netlik kazandırmanın yanı sıra dilbilgisine odaklanarak makalelerinizi farklı bir tonda oluşturabiliyor. Google ise tek seferde 5000 karaktere kadar işlem yapmanıza izin veriyor.

Alternatifleri Neler?

Reverso.net sözlük ve çeviri aracı alternatif olarak gösterilebilir. Babylon’da sert bir rakip ancak online sürümü bulunmuyor. Peki Amazon Çeviriyi denediniz mi? (dikkat: üyelik ister!) Tek tıkla çeviri yapabilir ve aralarındaki farkları kontrol edebilirsiniz. Translate.com ise jenerik alan adını projelerine yansıtamamış gibi gözüküyor. Ve tabii ki translate için “ChatGPT” kullanabilirsiniz.

Hangi Platformları Destekliyor?

Windows için masaüstü uygulaması ve Chrome için tarayıcı uzantısı ile birlikte (firefox burada) hızlı bir şekilde çeviri yapabilirsiniz. Uygulamaları iOS ve android cihazlarınıza da indirerek kolay ulaşılabilir hale getirebilirsiniz. Facebook ve LinkedIn hesaplarını da takip ederek son gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

En İyisi Hangisi? Karşılaştırmalar:

İsim Başarı Oranı ( Puan) TR Desteği Üyeliksiz Deneme
Google  7.5 / 10.0
DeepL  9.0 / 10.0
Bing  7.2 / 10.0
Yandex  6.8 / 10.0
Amazon  7.6 / 10.0 X
Reverso  8.0 / 10.0
Babylon  7.7 / 10.0 X

Çeviriyi SEO Projelerinize Nasıl Dahil Edebiliriz?

Google, otomatik olarak oluşturulmuş her şeye karşıdır, bunu unutmayın. Spinleme, translate ve yapay zeka makalelerini olduğu gibi kullanmak spam işlemler arasındadır. Bunları editöryel gözden tekrardan düzenlemek ve kullanıcı deneyimine – kaliteye odaklanmak Google gözünde istenen bir davranıştır ve bunu onaylamaktadır.

Bu noktada başka bir dilden çeviri yapmak, bunları düzenlemek ve web sitenizde kullanmak SEO çalışmalarınıza katkı sağlayacaktır. (SEO Nedir? Ayrıntılar için buraya tıklayabilirsiniz!) WordPress eklentisi WPML ile DeepL API kredilerinizi kullanabilirsiniz.

Sürpriz Nedir? DeepL PRO’yu Ücretsiz Kullanın!

Deepl.com web sitesine girince sizi bir MERHABA pop-up ile karşılıyor, bingoo! Türkiye pazarına önem verdiklerini ve 1 ay ücretsiz olarak pro sürümünü deneyebileceğinizin mucizesi veriliyor. CEO ve kurucu Jaroslaw Kutylowski, Türkiye pazarında abonelik sistemlerini ücretsiz olarak tanıttıklarını açıklayarak çeşitli demeçler verdi. Firmanın bu adımları Webrazzi, Egirisim, CHIP Online ve Tamindir gibi haber, teknoloji – girişim konulu sitelerde hemen ilgi görerek kendine yer bulmuş.

Website: https://www.deepl.com/translator


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir