SEO Hizmetleri ile 26000$ Kazanıyor: Fiverr Nedir?

Bu yazımızda siz değerli SEO Kaos takipçileri ile girişimcilik, başarı ve motivasyon içeren bir haberle karşınızdayız! Belki SEO hakkında bilgi veren bir yazı olmayacak ama bu hikaye size bir şeyler katacak..

25 yaşındaki genç girişimci Lucas Vitale, SEO sektöründe yer alabilmek için üniversite kariyerini askıya aldı. Avustralya’da Western Sydney Üniversitesi’nde muhasebecilik okuyan Vitale, Fiverr.com üzerinden SEO hizmetleri satmaya karar verdi. SEO Hizmetleri ile 180.000 TL Kazanıyor! – Fiverr

Bu platformda pazarladığı arama motoru optimizasyonu hizmetleri yoğun rağbet görmeye başlayınca, dijital alanda ofis tipi bir çalışandan daha fazla kazanabileceğini fark etti. Bir ayda tam 26.000 dolar gelir elde ederek 9/6 veya 8/5 iş hayatınının tek yol olmadığını bizlere kanıtlamış oldu. Koronavirüs kriziyle işlerini kaybeden ve gelirleri azalan kişilere internette faaliyet göstermelerini ve bu mecradan sonuna kadar faydalanmalarını tavsiye ediyor.

Daha önceki hayatında bir fabrikada yarı zamanlı olarak çalışmaktan nefret eden Lucas Vitale, büyük şirketlerle ve kurucularla çalışmaya alışık olmadığından dolayı başlarda bu işin korkutucu olduğunu söylüyor. Üniversite eğitimine ara vermeye karar kılmasının onun için zor olduğunu belirterek bu kadar iyi sonuçlar yakaladığına olan şaşkınlığını gizleyemiyor. Şimdilik Fiverr’daki SEO çalışmalarını büyütmeyi planlayan girişimcinin uzun vadede hedefi birkaç milyon dolarlık şirkete sahibi olmak. Referansları arasında Vakko markası yer alıyor. Bay Vitale işinde günlük 4 ile 6 saat çalışarak haftada 6.000 dolardan fazla komisyon alıyor.

Röportajdan Alıntılar:

 • “Fiverr’da bir satıcı olarak ilk ayımda 5.000 dolar, ikinci ayımda 16.000 dolar kazandım. Üçüncü aydan itibaren ayda 20.000 doların üzerinde para kazanıyordum ve zirvesi 31.000 dolardı.”
 • “Kendinizi dijital pazarda serbest meslek sahibi olarak kurmak zaman alabilir, bu nedenle ilk birkaç haftada ödeme beklemeyin, tutarlı ve motive olmaya odaklanın.”
 • “Gelecek için büyük planlarım ve hayallerim var, faaliyete geçirmek istediğim ilginç projeler bulunuyor. Boş zamanlarımda sürekli yeni fikirler üretiyor ve yeni girişimler planlıyorum, bu yüzden kariyerimin beni nereye götüreceğinin heyecanını yaşıyorum.”
 • “Avustralya’da istediğimiz her şeyi yapma imkanı verilecek kadar şanslıyız.”
 • “Bir günde en az 30-40 firmaya daha fazla ziyaretçiye ve müşteriye ulaşabileceklerini ikna etmek için e-posta gönderiyordum..”
 • “Kendi işinin patronu olmak benim için büyük bir avantaj çünkü ne zaman, nerede, nasıl çalışmam gerektiğine ben karar veriyorum.”
 • “Serbest çalışmayla beraber evde yeteneklerimi & becerilerimi keşfettim ve onları geliştirdim.”
 • “İnternet bağlantımın olması koşuluyla dünyanın her yerinde çalışabilmek çok güzel ve özgürce..”
 • “Çevrimiçi faaliyet gösteren işletme sahipleri; dijital pazarlama, web sitesi oluşturma, arama motoru optimizasyonu ve içerik geliştirme gibi internet hizmetlerinde freelancer kitleye ihtiyaç duyuyor!”
 • “Küçük işletmeler, tam zamanlı bir dijital pazarlama uzmanlarının aksine uzaktan çalışan kişilere yöneliyor.”

Kaynak:

 1. Daily Mail
 2. news.com.au
 3. Lucas Vitale Fotoğraf

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir