Search Engine Optimization (SEO)

Arama Motoru Optimizasyonu

seo

Kurumsal bir SEO çalışmasına ihtiyacınız var ama kime güveneceğiniz konusunda endişelere mi sahipsiniz? Profesyonel ve Google odaklı arama motoru optimizasyonu hizmetleri ile firmanızı üst sıralara taşıyor, yeni müşteriler kazanmanıza olanak tanıyoruz.

Web siteniz için %100 etkili seo tavsiyeleri için buraya tıklayın veya sayfayı en aşağıya kaydırın.

SEO Nedir?

SEO Açılımı, İngilizcede “Search Engine Optimization” kelimelerinin baş harflerinden oluşur ve Türkçe karşılığı “Arama Motoru Optimizasyonu” demektir. Bir web sitesinin SERP (organik arama sonuçlarında) daha iyi sıralama kazanması amacıyla yapılan çalışmaların tamamını kapsar.

Google SEO Nedir?

Web sayfalarının Google arama motoruna göre tekrardan optimize edilmesidir. Google’un webmaster-lar için yayınladığı kalite yönergelerini dikkate alarak yapılan teknik düzenlemeleri içerir. Web sitelerinin doğru ve kolay bir şekilde taranması Google için önemlidir. Ayrıca Google Search Console, Analytics ve Benim işletmem kayıtlarının yapılması gerekir.

SEO Neden Önemlidir?

Hedef kitlenize ulaşmanın, internet satışlarınızı & müşterilerinizi ve gelirinizi arttırmanın yolu seo’dan geçiyor. SEO olmadan işletmeniz web dünyasında varlık gösteremez. Rakiplerinizle bu kulvarda yarışmak istiyorsanız mutlaka bir seo uzmanına ihtiyacınız olacak.

SEO Fiyatları ve ödeme seçenekleri neler?

SEO Hizmeti için fiyatlandırma yapılırken bulunduğunuz sektördeki rekabet oranına bakılır. Rakip sitelerin durumu ve sayısı, anahtar kelimelerin aranma hacmi aylık ücreti belirleyen en önemli unsurlardandır.

Fiyatlar ortalama 4000 – 6000 TL arasında değişiklik gösterir. Size uygun seo paketine SEO Fiyatları sayfasından ulaşabilirsiniz.

SEO Nasıl Yapılır?

SEO dijital pazarlama uzmanları tarafından son algoritma güncellemeleri ile uyumlu şekilde gerçekleşen işlemleri içerir.

Dönüşüm optimizasyonu, içerik pazarlama, özgün içerik ve Google Ads reklamları profesyonel seo çalışmaları içerisinde yer alır. Doğallık, farklılık ve reklam gücü önemli seo stratejileri arasında sayılabilir.

SEO Çalışmasına Nereden Başlamalı? - Adımları

SEO Çalışması site içi ve site dışı olmak üzere 2 farklı alanda yapılır.

Site içi seo: Web sitenizin yazılımını ve sayfalarını arama motoru yönergelerine uygun hale getirmek için yapılan birtakım işlemleri kapsar. Google botlarının web sitenizi daha rahat taraması ve kullanıcıların web sitenizde daha fazla zaman geçirmesi iç seo amacına en iyi örnektir.

Site dışı seo: Sitenizin dışında gerçekleşen tüm çalışmaları ilgilendirir. Sosyal medya hesapları, reklamlar ve sponsorlu tanıtımlar. Kısacası Backlink ismi verilen geri bağlantılar…

Site içi (On-Page) SEO Nedir, Nasıl Yapılır?

Site içi (On Page) SEO tasarım ve kod tarafında yapılan altyapısal düzenlemelerle birlikte diğer tüm sayfaların optimize edilmesinden oluşur. Listede yer alan maddeleri uygulayarak kusursuz bir site içi seo kurgusuna sahip olabilirsiniz.

 • Anasayfa başlık ve meta açıklamaları
 • Heading etiketlerin kullanımı (h1-h6)
 • Faydalı ve özgün içerikler oluşturmak
 • Schema Rich Snippets işaretlemeleri
 • Dahili bağlantıları doğru inşa etmek
 • Site içi dolaşım menüsü eklemek (breadcrumb navigasyon)
 • Mobil uyumlu responsive bir tasarım
 • Hızlı açılış sayfalarına sahip olmak
 • SSL Sertifikası (https) kullanmak
 • CDN (Content Delivery Network) kullanımı
 • Kodların W3C onaylı olması
 • Cache eklentisi / yazılımı entegresi
 • Görsellerin sıkıştırılması ve alt etiketi
 • Sosyal medya paylaşım ikonları
 • Görseller ve sayfalar (yazılar) için site haritası
 • Robots.txt optimizasyonu

Site dışı (Off-Page) SEO Nedir, Nasıl Yapılır?

Dış SEO web sitenizin dışında gerçekleşen tüm olayları kapsar. Site dışı seo için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

 • Sosyal medya hesapları ve #hashtag içeren paylaşımlar
 • Facebook, Instagram, LinkedIn vb. sosyal ağ reklamları
 • E-Mail Pazarlama
 • Google Adwords reklamları
 • Kaliteli ve doğal backlink

SEO ve SEM Arasındaki Farklar

SEO:

 • Organik sonuçlarda yer almak ücretsizdir.
 • Organik sonuçların tıklanma oranı çok daha fazladır.
 • İyi serp pozisyonları için zaman gerekir.

SEM (Search Engine Marketing):

 • Sürekli ödeme talep eder.
 • Ulaşılması daha kolaydır.

Seo uzmanı seçerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Ajans (SEO Uzmanı) seçerken dikkatli olunmalıdır.

 1. Referansları
 2. Sektördeki deneyim ve tecrübesi
 3. Diğer müşteri yorumları
 4. White SEO teknikleri uygulaması

Google'da Ne Zaman Üst Sıralara Çıkarım?

“SEO” süreci boyunca sabırlı olunması gerekir. Çalışmalar haftalara yayılacak ve belirli bir süre zarfına ihtiyaç duyulacaktır. Google’un yapılan işlemleri fark etmesi de zaman almaktadır. İkinci aydan itibaren performans bazlı yükselişler gözle görülebilir. Hizmet ve başarı süresi minimum 6 ay olarak hesaplanır.. SEO Kaos olarak mümkün olan en kısa sürede sonuç alma garantisi veriyoruz!

2022 senesi son algoritmalar ile uyumlu Ayrıntılı SEO Çalışması rehberini okudunuz mu?

Seokaos.com ® Güvencesi ile web site sahiplerine özel Google SEO teknikleri & makaleleri..

SEO Hizmeti satın almak için SEO Fiyatlarımıza göz atabilirsiniz..

Güncel SEO Rehberi

Rank Math SEO Ayarları (En iyi WordPress SEO Eklentisi)

Rank Math popüler tema yapımcısı MyThemeShop tarafından WordPress siteler için geliştirilmiş ücretsiz bir SEO eklentisidir. Son zamanlarda özellikle webmaster forumlarında ve çeşitli platformlarda adını sıkça duyduğumuz bir plugin olarak karşımıza çıkıyor. Web dünyası bu eklentiyi konuşuyor desek abartmış olmayız. Web sitelerinde Yoast SEO veya All in SEO Pack eklentisini kullananlar yeni nesil seo aracı Rank Devamını Oku »

SEO Soruları – Cevapları

Bu bölümde Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) hakkında her türlü soruyu bize yöneltebilirsiniz. SEO Soruları genelde 24 saat içerisinde (çoğu zaman daha kısa sürede) uzman ekibimiz tarafından detaylı ve en doğru bilgiler verilerek yanıtlanır. En çok sorulan soruların cevabı aşağıda verilmiştir. SEO: Sık Sorulan Sorular Title Google'da Neden Farklı Görünür?Birçok webmaster forumunda yazılıp çiziliyor, konu ile Devamını Oku »

LiteSpeed Cache Kurulumu ve Ayarları (Roket Hızında WordPress)

Google Optimizasyon ve SEO adına web sitelerinizin son derece hızlı olması gerekiyor. WordPress tabanlı sitelerde sayfa yüklenme süresini etkileyen en büyük faktör kullandığınız tema ve eklentilerdir. Sorgu sayısının fazla olması, veritabanı yüküyle beraber sunucuda yavaşlamalara yol açabilir. Cache (önbellekleme) eklentileri bu noktada yardımınıza koşmakta. Alanında en iyi ve kapsamlı önbellekleme eklentisi olan LiteSpeed Cache tamamen

Devamını Oku »

WP Rocket Cache Eklentisi Kurulumu & Ayarları (4+ Kolay Adım!)

WordPress sitelerini hızlandırmak adına mutlaka bir cache eklentisine ihtiyaç duyulur. WordPress Uzmanları tarafından en güçlü ve başarılı önbellekleme eklentisi olarak gösterilen WP Rocket ücretli bir plugin. Birkaç tıklama ile web sitenizi hızlandırmanıza olanak sağlar. Diğer geliştirici ürünlere göre karmaşık ayarlar içinde kaybolmadan basit bir şekilde kurulumunu ve kullanımını gerçekleştirebilirsiniz. Hemen sonuç veren yapısıyla yüz binlerce Devamını Oku »

WordPress Site Hızlandırma – 7 Adımda Optimizasyon (2022)

Site hızlandırma işlemleri Search Engine Optimization çalışmalarının önemli bir kısmını oluşturmakta.  Google'da üst sıralarda yer almak istiyorsanız mutlaka hızlı bir siteye sahip olmanız gerekiyor. WordPress yazılımı kullanan web site sahipleri bu konuda oldukça avantajlı. Binlerce tema ve eklenti ile birçok optimizasyonu kod bilgisi olmadan halledebilirler. Adım adım WordPress Site Hızlandırma için hemen aşağıdaki sık sorulan Devamını Oku »

En iyi 7+ WordPress Cache Eklentisi (2022 – Karşılaştırmalı)

WordPress Cache Eklentileri incelemesi ile tekrardan karşınızdayız. SEO ve kullanıcı deneyimi adına web sitelerini hızlandırmak optimizasyon çalışmalarının başında yer alıyor. Hızlı bir site oluşturmak olası ziyaretçi kayıplarını önler ve Google gibi arama motorlarının sayfalarınızı daha çabuk ve kolay taramasına yardımcı olur. İyi bir sıralama kazanmanın altın kuralları arasında öncelikli olarak site hızı seo çalışmaları bulunuyor.

Devamını Oku »

Local Seo – Yerel SEO Nedir, Nasıl Yapılır ? (12+ Adımda)

Yerel SEO Dijital Pazarlama » SEO alanında incelenen bir terimdir. Local (Yerel) Seo kavramı, küçük veya orta boyutlu kobiler için bölgesel olarak yapılan arama motoru optimizasyonu çalışmalarını içerir. Eğer Türkiye'nin her yerine hizmet veren bir işletme değilseniz bölgesel seo çalışması yaptırmanız daha masrafsız ve ulaşılabilir olacaktır. Böylece rekabet düzeyi düşecek ve doğrudan hedef kitlenizle buluşabileceksiniz. Devamını Oku »

SEO Hizmetleri ile 180.000 TL Kazanıyor! – Fiverr

Bu yazımızda siz değerli SEO Kaos takipçileri ile girişimcilik, başarı ve motivasyon içeren bir haberle karşınızdayız! Belki SEO hakkında bilgi veren bir yazı olmayacak ama bu hikaye size bir şeyler katacak.. 25 yaşındaki genç girişimci Lucas Vitale, SEO sektöründe yer alabilmek için üniversite kariyerini askıya aldı. Avustralya’da Western Sydney Üniversitesi’nde muhasebecilik okuyan Vitale, Fiverr.com üzerinden

Devamını Oku »

Google Gözünden Kaliteli Site Oluşturma Rehberi (SSS+)

Google bizden nasıl bir web sitesi hazırlamamızı istiyor? İçerik yazarken ve link inşası kurarken dikkat edilmesi gerekenler neler? Bu gibi sıkça sorulan soruların cevabını Google çalışanı Matt Cutts vermiştir. Yazıyı mutlaka sonuna kadar okuyun! Matt Cutts, Google'da yaklaşık 20 sene görev almıştır. Spam ekibinin başında bulunan Matt, 2017 yılında istifa etti. Ancak zamanında yaptığı açıklamalar Devamını Oku »

DA [Domain Authority 2.0] & PA Sorgula + Yükseltme (Yenilendi!)

Her satırda bir URL olacak şekilde en fazla 12 URL girilebilir... (MAX: 12 URL) Sorgula Sorgulama aracı yenilenmiştir, sorunsuz çalışır durumdadır. Tamamen ücretsiz olan bu online araç ile Moz verilerine dayanarak web sitelerinin DA ve PA değerlerini topluca sorgulayabilirsiniz. (Free DA - PA Checker)     Domain Authority (DA) ve Page Authority (PA) Moz tarafından Devamını Oku »

Google Florida 2.0 Algoritma Güncellemesi [Neler Yapılmalı]

Bu yazımız; Google tarafından da doğrulanan Florida 2 isimli çekirdek algoritma güncellemesi üzerine olacaktır. Google arama motoru bu güncellemeyi "Mart 2019 Çekirdek Güncellemesi" olarak tanımlayarak bir adlandırılma yapılmasının faydalı olabileceğini belirtti. Hatırlatmak gerekirse, çekirdek algoritmaya doğrudan yapılan bu tarz müdahaleler yılda sadece birkaç kez gerçekleştirilir ve bu da geniş çaplı olur. Her ne kadar bir Devamını Oku »

Anahtar Kelime Araştırması: 12+ Anahtar Kelime Bulma Aracı

Anahtar kelimeler, web sitesini bir veya birkaç kelime ile tanımlayan hedef sözcüklerden oluşur. Site kategoriniz ya da sektörünüz anahtar kelimeye örnek olarak gösterilebilir. Anahtar kelime seçimi neden bu kadar önemlidir? Çünkü internette görünür olmanız için anahtar kelimeleri doğru seçmeniz gerekir. Ancak bu şekilde hedef kitlenize ulaşabilirsiniz. Google başta olmak üzere diğer tüm arama motorlarının ilgili Devamını Oku »

E-Ticaret SEO Nasıl Yapılır? (12+ Adım Kapsamlı Rehber)

Bir E-ticaret sitesinin optimizasyonu; aynı kurulumu ve yönetimi gibi zorlu bir süreçtir, yoğun emek ve mesai ister. E-Ticaret Siteleri için SEO Nasıl Yapılır? # TEKNİK SEO Site içi optimizasyona her web sitesi ihtiyaç duyar. Hazırlamış olduğumuz aşağıdaki  25+ maddeli kontrol listesini (Checklist) hemen inceleyin . Sayfalarınız içerik ve kodlama bakımından arama motorları ile ne kadar Devamını Oku »

Doğal SEO Çalışması Nasıl Yapılır? (15+ Soru ile SSS)

SEO nedir ve neden gereklidir, hiç düşündünüz mü? Sıfırdan bir kılavuz ile karşınızdayınız, sevgilerimiz ile.. SEO Tanımı: Açılımı Search Engine Optimization olan SEO, Türkçesi itibari ile Arama Motoru Optimizasyonu veya iyileştirmesi anlamına gelmektedir.   SEO Nedir ? Hemen Şimdi Öğrenin Yani seo nedir, ne işe yarar?Yukarıdaki tanım yeterince açıklayıcı gelmediyse “SEO”: web sitelerini Google başta Devamını Oku »

En iyi 10+ E Ticaret Yazılımı SEO Karşılaştırması (2022)

Bu yazı internet üzerinden ürün satışı yapacak küçük işletmeler, kobiler ve firmalar için hazırlanmıştır. Aklınızdaki tüm soru işaretlerini gidermek ve bir yol haritası çıkarmak için bu rehberden faydalanabilirsiniz. E-Ticaret hizmeti veren firmaların yazılımlarını SEO Kriterlerine göre inceleyip; siz değerli ziyaretçilerimize ayrıntılı bir döküman oluşturduk. Sizin için en uygun e-ticaret yazılımı hangisi? Bütçenize, sektörünüze ve hedeflerinize Devamını Oku »