SEO


SEO (Search Engine Optimization) yani Arama Motoru Optimizasyonu kategorisi üzerine ayrıntılı ve faydalı içerikler bu bölümde yer alacaktır.

SEO terimi Google başta olmak üzere Bing ve Yandex gibi arama motorlarında üst sıraları hedeflemektir.

2019 senesi son algoritmalar ile uyumlu Ayrıntılı SEO Rehberi yazısını okudunuz mu?

Seokaos.com ® Güvencesi ile web site sahiplerine özel Google SEO teknikleri & makaleleri..

SEO Hizmeti satın almak için SEO Fiyatlarımıza göz atabilirsiniz..

Güncel SEO Yazıları

Local Seo – Yerel SEO Nedir, Nasıl Yapılır ? (12+ Adımda)

Yerel SEO Dijital Pazarlama » SEO alanında incelenen bir terimdir. Local (Yerel) Seo kavramı, küçük veya orta boyutlu kobiler için bölgesel olarak yapılan arama motoru optimizasyonu çalışmalarını içerir. Eğer Türkiye'nin her yerine hizmet veren bir işletme değilseniz bölgesel seo çalışması yaptırmanız daha masrafsız ve ulaşılabilir olacaktır. Böylece rekabet düzeyi düşecek ve doğrudan hedef kitlenizle buluşabileceksiniz. Devamını Oku »

Google Gözünden Kaliteli Site Oluşturma Rehberi (SSS+)

Google bizden nasıl bir web sitesi hazırlamamızı istiyor? İçerik yazarken ve link inşası kurarken dikkat edilmesi gerekenler neler? Bu gibi sıkça sorulan soruların cevabını Google çalışanı Matt Cutts vermiştir. Yazıyı mutlaka sonuna kadar okuyun! Matt Cutts, Google'da yaklaşık 20 sene görev almıştır. Spam ekibinin başında bulunan Matt, 2017 yılında istifa etti. Ancak zamanında yaptığı açıklamalar Devamını Oku »

DA (Domain Otoritesi 2.0) & PA Sorgulama ve Yükseltme

Her satırda bir URL olacak şekilde. (http veya https ile) Sorgula Domain Authority (DA) ve Page Authority (PA) Moz tarafından geliştirilmiş metriklerdir. Türkçesi itibari ile DA = Domain Otoritesi —  PA = Sayfa Otoritesi anlamına gelir. Web sitenizin otorite gücü ile ilgili olan bu metrikler 0 ile 100 arasında bir değer alır. 2016 yılında kapanan Devamını Oku »

Google Florida 2.0 (2019 Mart) Algoritma Güncellemesi

Bu yazımız; Google tarafından da doğrulanan Florida 2 isimli çekirdek algoritma güncellemesi üzerine olacaktır. Google arama motoru bu güncellemeyi "Mart 2019 Çekirdek Güncellemesi" olarak tanımlayarak bir adlandırılma yapılmasının faydalı olabileceğini belirtti. Hatırlatmak gerekirse, çekirdek algoritmaya doğrudan yapılan bu tarz müdahaleler yılda sadece birkaç kez gerçekleştirilir ve bu da geniş çaplı olur. Her ne kadar bir Devamını Oku »

Anahtar Kelime Araştırması: 12+ Anahtar Kelime Bulma Aracı (2019)

Anahtar kelimeler, web sitesini bir veya birkaç kelime ile tanımlayan hedef sözcüklerden oluşur. Site kategoriniz ya da sektörünüz anahtar kelimeye örnek olarak gösterilebilir. Anahtar kelime seçimi neden bu kadar önemlidir? Çünkü internette görünür olmanız için anahtar kelimeleri doğru seçmeniz gerekir. Ancak bu şekilde hedef kitlenize ulaşabilirsiniz. Google başta olmak üzere diğer tüm arama motorlarının ilgili Devamını Oku »

E-Ticaret Siteleri için 12+ SEO Önerisi – Kapsamlı Rehber

E Ticaret siteleri için hazırlanmış olan bu rehber, adım adım seo uygulamaları içerir. Klasik seo işlemlerinin dışında eTicaret site sahipleri nasıl bir yol izlemelidir? Satışlarınızı arttıracak özel teknikler ve ipuçları için bu yazıyı okumaya devam edin. Bir E-ticaret sitesinin optimizasyonu; aynı kurulumu ve yönetimi gibi zorlu bir süreçtir, yoğun emek ve mesai ister. E-Ticaret Siteleri Devamını Oku »

SEO Nedir ve Nasıl Yapılır? (15+ Soru ile SSS)

SEO nedir ve neden gereklidir, hiç düşündünüz mü? Sıfırdan bir kılavuz ile karşınızdayınız, sevgilerimiz ile.. SEO Tanımı : Açılımı "Search Engine Optimization" olan SEO, Türkçesi itibari ile Arama Motoru Optimizasyonu veya iyileştirmesi anlamına gelmektedir. SEO Nedir ? Hemen Şimdi Öğrenin Yani seo nedir, ne işe yarar? Yukarıdaki tanım yeterince açıklayıcı gelmediyse “SEO”: web sitelerini Google Devamını Oku »

En iyi 10+ E Ticaret Yazılımı SEO Karşılaştırması (2019)

Bu yazı internet üzerinden ürün satışı yapacak küçük işletmeler, kobiler ve firmalar için hazırlanmıştır. Aklınızdaki tüm soru işaretlerini gidermek ve bir yol haritası çıkarmak için bu rehberden faydalanabilirsiniz. E-Ticaret hizmeti veren firmaların yazılımlarını SEO Kriterlerine göre inceleyip; siz değerli ziyaretçilerimize ayrıntılı bir döküman oluşturduk. Sizin için en uygun e-ticaret yazılımı hangisi? Bütçenize, sektörünüze ve hedeflerinize Devamını Oku »