SEO (Search Engine Optimization)

Arama Motoru Optimizasyonu

SEO

SEO çalışması mı yaptırmak istiyorsunuz ama kime güveneceğiniz konusunda endişe mi yaşıyorsunuz? Profesyonel ve Google odaklı arama motoru optimizasyonu hizmetleri ile firmanızı üst sıralara taşıyor, yeni müşteriler kazanmanıza olanak tanıyoruz.

Web siteniz için %100 etkili seo tavsiyeleri için buraya tıklayın veya sayfayı en aşağıya kaydırın.

SEO Nedir?

SEO Açılımı, İngilizce’de “Search Engine Optimization” kelimelerinin baş harflerinden oluşur ve Türkçe karşılığı “Arama Motoru Optimizasyonu” demektir. Bir web sitesinin SERP (organik arama sonuçlarında) daha iyi sıralama kazanması için yapılan çalışmaların tamamını kapsar.

Google SEO Nedir?

Web sayfanızın Google arama motoruna göre optimize edilmesidir. Google’un webmaster-lar için yayınladığı kalite yönergelerini dikkate alarak yapılan teknik düzenlemelerdir. Sitenizin doğru ve kolay taranması Google için önemlidir. Ayrıca Google Search Console, Analytics ve Benim işletmem kayıtlarının yapılması gerekir.

SEO Neden Önemlidir?

Hedef kitlenize ulaşmanın, internet satışlarınızı & müşterilerinizi ve gelirinizi arttırmanın yolu seo’dan geçiyor. SEO olmadan işletmeniz web dünyasında varlık gösteremez. Rakiplerinizle bu kulvarda yarışmak istiyorsanız bir seo uzmanına ihtiyacınız olacak.

SEO Fiyatları ve ödeme seçenekleri neler?

SEO Hizmeti için fiyatlandırma yapılırken bulunduğunuz sektördeki rekabet oranına bakılır. Rakip sitelerin durumu ve sayısı, anahtar kelimelerin aranma hacmi aylık ücreti belirleyen en önemli unsurlardandır.

Fiyatlar ortalama 750 – 2500 TL arasında değişiklik gösterir. Size uygun seo paketine SEO Fiyatları sayfasından ulaşabilirsiniz.

SEO Nasıl Yapılır?

SEO dijital pazarlama uzmanları tarafından son algoritma güncellemeleri ile uyumlu şekilde gerçekleşen işlemleri içerir.

Dönüşüm optimizasyonu, içerik pazarlama, özgün içerik ve Google Ads reklamları profesyonel seo çalışmaları içerisinde incelenir. Doğallık, farklılık ve reklam gücü önemli seo stratejileri arasında sayılabilir.

SEO Çalışmasına Nereden Başlamalı? - Adımları

SEO Çalışması site içi ve site dışı olmak üzere 2 farklı alanda yapılır.

Site içi seo: Web sitenizin yazılımını ve sayfalarını arama motoru yönergelerine uygun hale getirmek için yapılan bazı işlemleri içerir.

Site dışı seo: Sitenizin dışında gerçekleşen tüm çalışmaları ilgilendirir. Sosyal medya hesapları, reklamlar ve sponsorlu tanıtımlar. Kısacası Backlink ismi verilen geri bağlantılar…

Site içi (On-Page) SEO Nedir, Nasıl Yapılır?

İç SEO tasarım ve kod düzenlemeleriyle beraber alt sayfaları optimize etmeyi içerir. Listede yer alan maddeleri uygulayarak kusursuz bir site içi seo kurgusuna sahip olabilirsiniz.

 • Anasayfa başlık ve meta açıklamaları
 • Heading etiketlerin kullanımı (h1-h6)
 • Faydalı ve özgün içerikler oluşturmak
 • Schema Rich Snippets işaretlemeleri
 • Dahili bağlantıları doğru inşa etmek
 • Site içi dolaşım menüsü eklemek
 • Mobil uyumlu responsive bir tasarım
 • Hızlı açılış sayfalarına sahip olmak
 • SSL Sertifikası (https) kullanmak
 • Kodların W3C onaylı olması
 • Cache eklentisi / yazılımı entegresi
 • Görsellerin sıkıştırılması ve alt etiketi
 • Sosyal medya paylaşım ikonları
 • Görseller ve yazılar için site haritası
 • Robots.txt optimizasyonu

Site dışı (Off-Page) SEO Nedir, Nasıl Yapılır?

Dış SEO web sitenizin dışında gerçekleşen tüm olayları kapsar. Site dışı seo için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

 • Sosyal medya hesapları ve #hashtag içeren paylaşımlar
 • Facebook, Instagram, LinkedIn vb. sosyal ağ reklamları
 • E-Mail Pazarlama
 • Google Adwords reklamları
 • Kaliteli ve doğal backlink

SEO ve SEM Arasındaki Farklar

SEO:

 • Organik sonuçlarda yer almak ücretsizdir.
 • Organik sonuçların tıklanma oranı çok daha fazladır.
 • İyi serp pozisyonları için zaman gerekir.

SEM (Search Engine Marketing):

 • Sürekli ödeme talep eder.
 • Ulaşılması daha kolaydır.

Seo uzmanı seçerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Ajans (SEO Uzmanı) seçerken dikkatli olunmalıdır.

 • Referansları
 • Sektördeki deneyim ve tecrübesi
 • Diğer müşteri yorumları
 • White SEO teknikleri uygulaması
 • İsteğe bağlı sözleşme

Google'da Ne Zaman Üst Sıralara Çıkarım?

“SEO” süreci boyunca sabırlı olmak gerekir. Çalışmalar günlere yayılır ve belirli bir zamana ihtiyaç duyulur. Google’un yapılan işlemleri fark etmesi de zaman alabilir. İkinci aydan itibaren performans bazlı gözle görülür yükselişleri görebilirsiniz. Genelde hizmet süresi 2 ile 6 ay arasındadır. SEO Kaos olarak mümkün olan en kısa sürede sonuç alma garantisi veriyoruz!

2021 senesi son algoritmalar ile uyumlu Ayrıntılı SEO Çalışması rehberini okudunuz mu?

Seokaos.com ® Güvencesi ile web site sahiplerine özel Google SEO teknikleri & makaleleri..

SEO Hizmeti satın almak için SEO Fiyatlarımıza göz atabilirsiniz..

Güncel SEO Yazıları

Rank Math SEO Ayarları (En iyi WordPress SEO Eklentisi)

Rank Math popüler tema yapımcısı MyThemeShop tarafından WordPress siteler için geliştirilmiş ücretsiz bir SEO eklentisidir. Son zamanlarda özellikle webmaster forumlarında ve çeşitli platformlarda adını sıkça duyduğumuz bir plugin olarak karşımıza çıkıyor. Web dünyası bu eklentiyi konuşuyor desek abartmış olmayız. Web sitelerinde Yoast SEO veya All in SEO Pack eklentisini kullananlar yeni nesil seo aracı Rank Devamını Oku »

SEO Soruları – Cevapları

Bu bölümde Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) hakkında her türlü soruyu bize yöneltebilirsiniz. SEO Soruları genelde 24 saat içerisinde (çoğu zaman daha kısa sürede) uzman ekibimiz tarafından detaylı ve en doğru bilgiler verilerek yanıtlanır. En çok sorulan soruların cevabı aşağıda verilmiştir. SEO: Sık Sorulan Sorular Title Google'da Neden Farklı Görünür?Birçok webmaster forumunda yazılıp çiziliyor, konu ile Devamını Oku »

LiteSpeed Cache Kurulumu ve Ayarları (Roket Hızında WordPress)

Google Optimizasyon ve SEO adına web sitelerinizin son derece hızlı olması gerekiyor. WordPress tabanlı sitelerde sayfa yüklenme süresini etkileyen en büyük faktör kullandığınız tema ve eklentilerdir. Sorgu sayısının fazla olması, veritabanı yüküyle beraber sunucuda yavaşlamalara yol açabilir. Cache (önbellekleme) eklentileri bu noktada yardımınıza koşmakta. Alanında en iyi ve kapsamlı önbellekleme eklentisi olan LiteSpeed Cache tamamen

Devamını Oku »

WP Rocket Cache Eklentisi Kurulumu & Ayarları (4+ Kolay Adım!)

WordPress sitelerini hızlandırmak adına mutlaka bir cache eklentisine ihtiyaç duyulur. WordPress Uzmanları tarafından en güçlü ve başarılı önbellekleme eklentisi olarak gösterilen WP Rocket ücretli bir plugin. Birkaç tıklama ile web sitenizi hızlandırmanıza olanak sağlar. Diğer geliştirici ürünlere göre karmaşık ayarlar içinde kaybolmadan basit bir şekilde kurulumunu ve kullanımını gerçekleştirebilirsiniz. Hemen sonuç veren yapısıyla yüz binlerce Devamını Oku »

WordPress Site Hızlandırma – 7 Adımda Optimizasyon (2021)

Site hızlandırma işlemleri Search Engine Optimization çalışmalarının önemli bir kısmını oluşturmakta.  Google'da üst sıralarda yer almak istiyorsanız mutlaka hızlı bir siteye sahip olmanız gerekiyor. WordPress yazılımı kullanan web site sahipleri bu konuda oldukça avantajlı. Binlerce tema ve eklenti ile birçok optimizasyonu kod bilgisi olmadan halledebilirler. Adım adım WordPress Site Hızlandırma için hemen aşağıdaki sık sorulan Devamını Oku »

En iyi 7+ WordPress Cache Eklentisi (2021 – Karşılaştırmalı)

WordPress Cache Eklentileri incelemesi ile tekrardan karşınızdayız. SEO ve kullanıcı deneyimi adına web sitelerini hızlandırmak optimizasyon çalışmalarının başında yer alıyor. Hızlı bir site oluşturmak olası ziyaretçi kayıplarını önler ve Google gibi arama motorlarının sayfalarınızı daha çabuk ve kolay taramasına yardımcı olur. İyi bir sıralama kazanmanın altın kuralları arasında öncelikli olarak site hızı seo çalışmaları bulunuyor.

Devamını Oku »

Local Seo – Yerel SEO Nedir, Nasıl Yapılır ? (12+ Adımda)

Yerel SEO Dijital Pazarlama » SEO alanında incelenen bir terimdir. Local (Yerel) Seo kavramı, küçük veya orta boyutlu kobiler için bölgesel olarak yapılan arama motoru optimizasyonu çalışmalarını içerir. Eğer Türkiye'nin her yerine hizmet veren bir işletme değilseniz bölgesel seo çalışması yaptırmanız daha masrafsız ve ulaşılabilir olacaktır. Böylece rekabet düzeyi düşecek ve doğrudan hedef kitlenizle buluşabileceksiniz. Devamını Oku »

SEO Hizmetleri ile 180.000 TL Kazanıyor! – Fiverr

Bu yazımızda siz değerli SEO Kaos takipçileri ile girişimcilik, başarı ve motivasyon içeren bir haberle karşınızdayız! Belki SEO hakkında bilgi veren bir yazı olmayacak ama bu hikaye size bir şeyler katacak.. 25 yaşındaki genç girişimci Lucas Vitale, SEO sektöründe yer alabilmek için üniversite kariyerini askıya aldı. Avustralya’da Western Sydney Üniversitesi’nde muhasebecilik okuyan Vitale, Fiverr.com üzerinden

Devamını Oku »