SEO Fiyatları

Seo fiyatları belirlenirken birçok unsur göz önünde bulundurulur. Öncelikle kiminle çalışacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Freelancer bir seo uzmanı ile mi yoksa kurumsal bir ajansla mı? Web sektöründe özellikle yazılım, tasarım, sosyal medya ve içerik üretimi gibi alanlarda frelelance bir uzman ile anlaşmak sizin için daha kârlı bir seçenek, yatırım olabilir. Çünkü daha uygun fiyatların ve kaliteli bir hizmetin yolu doğru kişiyi bulmaktan geçiyor. Firmaların müşteri sayısına bağlı olarak çalışmaları genellikle bünyesindeki üçüncü kişilere, yeni personellerine ve stajyerlere teslim etmesi seo hizmetinde hata payını yükseltiyor. Arama motoru optimizasyonunda yapılacak en küçük bir hata geri dönüşü olmayan felaketlere sebebiyet verebilir. “SEO” büyük titizlik, özen ve ilgi isteyen bir süreçten oluşur. Bu nedenle web sitenize ayrılan zamanın ve verilen emeğin yüksek olması başarı için önemli bir husustur.

İş vereceğiniz kişiye ve kuruma karşı güvenmekte sorun yaşıyorsanız ve bazı şüpheleriniz varsa lütfen kendinizi bir seo hizmeti satın almak zorunda hissetmeyin.

Seo Fiyat Hesaplama - Nasıl Belirlenir?

Rekabet Oranı

Bir “haber” kelimesi ile “anadolu yakası psikolog” kelimesinin rekabet zorluğu aynı olmayacaktır. Her kelimenin aranma hacmi ve zorluk derecesi farklıdır. Bu nedenle seo uzmanlarının önce sektörü tanıması ve rakip site analizi yapması gerekir. Rakip markaların veya işletmelerin internet siteleri ve optimizasyonları ne durumda, ne kadar otoriterler? Fiyatlandırma yapılabilmesi için bunların analiz edilmesi gerekiyor.

Website Durumu

Web siteniz kaç senedir faaliyet gösteriyor, tasarım (yazılım) ve site hızı gibi site içi seo kriterlerine ne kadar uygun? Ayrıca seo çalışmalarının ortalama %60 ‘ lık kısmını oluşturan backlink (sitenize dışarıdan gelen bağlantılar) profili araştırılmalı. Yine sitenizin; sosyal medya tanıtımına, Google Ads (Adwords) reklamlarına ve içeriğe ihtiyacı var mı, bunların hepsi bir bütün içinde incelenir. Bir e-ticaret sitesi ile kişisel blogun izleyeceği yol farklı olacaktır.

Beklenti & Zaman

“SEO” devamlılık isteyen bir işlemdir. Bu yüzden her iki tarafın sabırlı ve kararlı olması gerekir. Müşterinin seo uzmanına güvenmesi başarı için büyük önem arz eder. Somut beklentileriniz ve çalışmak istediğiniz süre de fiyat farklılıklarına yol açabilir.

Ödeme Seçenekleri Neler?

Ödemeler TL bazında banka hesaplarına nakit (Havale / EFT) veya kredi kartı ile yapılabilir. Yukarıdaki en uygun fiyatlandırma seçeneklerine KDV dahil değildir, hizmetler için fatura kesilir ve gerekirse sözleşme yapılır. Kredi kartı ödemelerinde komisyonsuz 9 taksit uygulanır.

Seo fiyatları için bu kampanya ve fırsat kısa bir süre için geçerlidir.