Sosyal Medya Reklamları ve Danışmanlığı

Sosyal Medya Reklamları dijital reklamcılık kategorisinde incelenen geri dönüşümü en yüksek çalışmalar arasındadır. Geleneksel pazarlamanın aksine sadece ilgili kitleye tanıtım ve reklam yapmanın birçok avantajı bulunuyor. Hizmet ya da ürün pazarlayan işletmeler, hedef kitleleri ile sosyal paylaşım ağlarında ekonomik harcamalar yaparak doğrudan buluşabiliyor. Sosyal medya reklamcılığı sayesinde zaten bir arayışta olan bu kitleyi, müşteriye dönüştürmek çok daha kolay.

Ancak sosyal paylaşım sitelerinde reklam yönetimi ayrı bir uzmanlık istemekte. Amaç, en düşük harcamalar ile en fazla müşteriye ulaşmak.. Bunun için reklam kampanyalarının optimize edilmesi ve doğru ayarlanması gerekiyor.

Facebook, reklam yayınlamak için en çok tercih edilen sosyal ağ olarak karşımıza çıkıyor. Sırası ile onu  Instagram ve Twitter takip ediyor. Görüntülü reklamcılığına en uygun alanı ise bize Youtube sunuyor. Son zamanlarda LinkedIn, Pinterest ve Foursquare (Swarm) gibi platformlardan da yüksek geri dönüşler -verim- alınabilmekte.

Her sektörün ihtiyacı başkadır; bu nedenle etkin olarak kullanılacak sosyal medya ve reklam servisi farklılık gösterecektir.

Sosyal Medya Reklamcılığı : Neden?

  • Hedef Kitlenize ulaşma

Doğrudan ilgili (hedef) kitlenize ulaşabilmeniz; sosyal medya reklamcılığının en büyük avantajlarından bir tanesidir.

  • Hesaplı

Diğer reklam kanallarına göre maliyeti oldukça düşük. Küçük bir bütçe ayırarak binlerce kişiye ulaşma imkanınız bulunuyor.

  • Ölçülebilir

Toplamda kaç kişiye ulaştınız, ne kadar geri dönüşüm (tıklama, görüntülenme vs.) aldınız gibi soruların cevabı yanıtsız kalmıyor. Böylece yatırım getirinizi (ROI) hesaplayarak reklam vermeye devam edip etmeyeceğinize kolaylıkla karar verebilirsiniz. İstatistikleri doğru okuyun ve analiz edin..

  • Kontrol Edilebilir

İçerik, hedef kitle gibi düzenlemeleri her zaman değiştirilebilir; reklamların aktifliği için zamanlamasını ayarlayabilirsiniz. Ayrıca dilediğiniz vakit reklam yayınını durdurulabilirsiniz.

  • Marka Bilinirliği

Etkili bir Dijital PR ile marka itibarını iyileştirebilirsiniz. Hesabınız ya da sayfanız için takipçi (beğeni) toplayarak; sonradan bu kitleye ücretsiz olarak paylaşımlarınızı sunabilirsiniz.

Dijital pazarlamanın etkili olarak kullanılması; firmaların büyümesine olanak sağlayan en kârlı yatırım aracıdır.

Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal medya uzmanları, reklam optimizasyonu sizin yerinize profesyonel olarak yaparak kazançlarınızı arttırır. Düşük reklam harcamaları ile daha fazla kişiye ulaşmak için bizimle iletişime geçin.

NOT : Lütfen reklam bütçenizi, web site adresinizi (varsa), kullanmak istediğiniz platformları belirtin.